Preskocit navigáciu

Odovzdanie funkcie náčelníka štábu


Odovzdanie funkcie náčelníka štábu

Veliteľ pozemných síl Ozbrojených síl SR generálmajor Milan Maxim poďakoval plukovníkovi Ing. Karolovi NAVRÁTILOVI za jeho zodpovedný prístup a vynaložené úsilie pri plnení služobných povinností počas jeho pôsobenia vo funkciách zástupcu náčelníka štábu a neskôr náčelníka štábu veliteľstva pozemných síl OS SR, ktorú vykonával od 1. októbra 2005 .     

 

Plukovník Ing. Karol NAVRÁTIL, bude pokračovať vo vojenskej kariére štúdiom v Kurze národnej bezpečnosti NAO OS SR v Liptovskom Mikuláši od 3. septembra 2007.

 

Plukovník Ing. Karol Navrátil sa narodil 26.augusta 1963 v Prešove. Vzdelanie:

1978 - 1982 VSO Martin, smer ženijný

1982 - 1986 VV PV Vyškov - odbor veliteľsko-ženijný

7.1. - 6.6.1997 Akademický kurz Veliteľsko-štábny VA L. Mikuláš

3.4. - 30.6.2000 Intenzívny kurz anglického jazyka DJP Prešov Zastávané funkcie:

1986 - 1989 - veliteľ ženijnej čaty 6.žen. brigády VVO

1989 - 1990 - veliteľ ženijnej roty 6.žb VVO

1990 - 1993 - dôstojník ženijnej služby veliteľstva 14.td a 14.md VVO

1.9.1993 - 31.10.1994 - náčelník ženijnej služby 14.md

1.11.1994 - 31.3.2000 - ženijný náčelník žen. skupiny 2.az G Armády SR

2000 - ženijný náčelník druhov vojsk 1.mb pozemných síl Armády SR

2001 - 2005 veliteľ ženijného práporu 1.mb PS Armády SR

6.2. - 1.8.2004 veliteľ jednotky vyslanej do operácie Iracká sloboda

1.2. - 30.9.2005 zástupca N pozemných síl OS SR

od 1.10.2005 náčelník štábu veliteľstva pozemných síl OS SR

 


FotoprilohaFotopriloha

Autor: Turčan Ján - Dátum: 30.08.2007
Čítanosť: 10898
Verzia pre tlač

Skočiť na menu




Share