Preskocit navigáciu

plukovník Bielený - náčelníkom odboru logistiky


plukovník Bielený - náčelníkom odboru logistiky

Dňom 15.marca 2008 je do funkcie náčelníka odboru logistiky veliteľstva pozemných síl ozbrojených síl Slovenskej republiky ustanovený plukovník Ing. Jaroslav BIELENÝ.

Plukovník Bielený nie je na logistike nováčikom, o čom vypovedá aj jeho priebeh služby vo funkciách s logistickým zameraním a v neposlednom rade skutočnosť, že od augusta 2007 vykonával funkciu zástupcu náčelníka odboru logistiky VePS.

Plukovník Bielený má skúsenosti aj z pôsobenia a plnenia úloh mimo územia Slovenskej republiky z Mierovej misie KFOR v Kosove a práce v štruktúrach NATO, kde pôsobil ako štábny dôstojník Agentúry pre štandardizáciu veliteľstva NATO v Bruseli v Belgicku.

 

 

Prax:                         

28.08.1991 – 25.05.1992

Veliteľ ženijnej čaty, ženijnej roty, 13. ženijného práporu, 13. tankovej divízie, Vojenského veliteľstva Východ.

26.05.1992 – 30.09.1993

Veliteľ ženijnej roty, 13. ženijného práporu, 13. tankovej divízie Vojenského veliteľstva Východ.

01.10.1993 –  31.09.1995

Zástupca náčelníka logistiky, 13. ženijného práporu, 13. tankovej divízie Armády SR.

01.10.1995 – 28.02.1997

Náčelník oddelenia technického zabezpečenia, 1. základne ženijnej techniky a materiálu, 1. armádneho zboru, Generálneho štábu Armády SR.

01.03.1997 – 31.07.2000

Zástupca veliteľa základne pre logistiku, 1. základne ženijnej techniky a materiálu, 1. armádneho zboru, Generálneho štábu Armády SR.

01.08.2000 – 08.01.2001

VSD oddelenia verifikácie zmlúv o nekonvenčných zbraniach, Slovenského verifikaného centra, Sekcie integrácie a zahraničných vzťahov MO SR.

09.01.2001 – 28.02.2002

Ženijný a styčný dôstojník ženijného kontingentu v Mierovej misii, KFOR v Kosove.

01.03.2002 – 30.06.2002

VSD- oddelenia zvláštnych úloh organizačného odboru Vedúceho SÚ MO SR. 

01.07.2002 – 14.07.2004

Zástupca riaditeľa Hospodárskej Správy, Organizačný odbor Vedúceho SÚ MO SR.  

15.07.2004 – 31.07.2007

tábny dôstojník, Agentúra pre štandardizáciu v NATO, Veliteľstvo NATO v Bruseli, Belgicko.

01.08.2007 – 14.3.2008

Zástupca náčelníka odboru, odboru logistiky, Veliteľstva pozemných síl, Pozemných síl Ozbrojených síl SR

od 15.3.2008

náčelník odboru logistiky, Veliteľstva pozemných síl, Pozemných síl Ozbrojených síl SR

  

Vzdelanie:                

1986 – 1991 Vojenská akadémia, Brno – odbor vojenskoinžiniersky, ženijný–strojný

 

Odborné kurzy:         

1995 – 6 mesačný odborný kurz logistiky v jednotkách a zariadeniach Bundeswehru, Nemecko

1997 – 1998 Akadémia zemskej obrany vo Viedni, Rakúsko

 

Jazykové znalosti:    

Jazyk anglický  – stupeň 3 podľa NATO normy STANAG 6001.

Jazyk nemecký – stupeň 3 podľa NATO normy STANAG 6001.

Jazyk francúzsky – aktívne, stupeň stredne pokročilý.

 

 

Text a foto: mjr. Voštiar


Fotopriloha

Autor: Turčan Ján - Dátum: 14.03.2008
Čítanosť: 14174
Verzia pre tlač

Skočiť na menu




Share