Preskocit navigáciu

Vojaci prešovskej posádky spomínala na padlých vojakov


Príslušníci 2. mechanizovanej brigády a predstavitelia ozbrojených zložiek posádky Prešov spoločne so zástupcom primátora, prednostom obvodného úradu mesta Prešov a predstaviteľmi Klubu generálov SR a ZV SR Klub Prešov, si 31. októbra vo vojenskej časti prešovského cintorína uctili pamiatku zosnulých kolegov.

Sviatok všetkých svätých a Deň pamiatky na zosnulých sú dňami, kedy spomíname na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Tieto dni sú pre mnohých smutnými spomienkami na kolegov a kolegyne, ktorým choroba, alebo okamih tragickej udalosti v ich osobnom živote nedopriali dožiť sa dnešných dní. Prešovskí vojaci s pokorou a úctou vzdali hold zapálením sviečky a položením venca všetkým vojakom padlým vo vojnových konfliktoch počas oboch svetových vojen, ako aj vojakom padlým v novodobých dejinách OS SR.

„Nech naše poďakovanie vyjadria aspoň plamienky sviec, ktoré o chvíľu zažneme“ povedal počas pietnej spomienky zástupca veliteľa prešovskej brigády plukovník Ján Parimucha. Podľa jeho slov tragické udalosti neobišli ani rok 2013. „Vzdávame úctu a pietu nášmu kolegovi, ktorý zahynul v lete tohto roku počas útoku na vojenskej základni v Kandaháre, ako aj príslušníkovi vojenskej polície, ktorý prišiel o život len pred nedávnom počas výcviku vo výcvikovom priestore vojenského obvodu Lešť“ dodal zástupca veliteľa brigády.

Toto spomienkové stretnutie, ktoré je organizované každoročne, je pokračovaním tradície úcty k zomrelým vojakom a je vrátane vďaky za všetko, čo vykonali v prospech Ozbrojených síl
a pre nás všetkých.

Česť, úcta a uznanie za službu vlasti všetkým zomrelým vojakom!
ČESŤ ICH PAMIATKE!

Skočiť na menu
Share