Preskocit navigáciu

Medaila za 1. a 2. miesto pre príslušníka 13. mechanizovaného práporu

V talianskom meste Marina di Carrara sa v dňoch 28. októbra až 2. novembra uskutočnili majstrovstvá sveta v karate, odkiaľ si slovenskí karatisti priniesli množstvo vzácnych kovov.

Na majstrovstvách, ktoré sa konali pod záštitou WTKA, svoju účasť potvrdil aj príslušník levického 13. mechanizovaného práporu vojak Lukáš Kučerák. V kategórii mužov seniorov v sanbon shobu kumite Kučerák, v tíme slovenských reprezentantov v zložení troch pretekárov, spoločnými silami 2:1 na body porazili švajčiarsky tím a obsadili skvelé prvé miesto. Ďalej v kategórii mužov do 70 kg získal zaslúžený strieborný kov. Po dvoch dňoch eliminačných zápasov sa väčšina prebojovala až do finále, kde sa predviedli vo veľkom štýle, naplno preukázali svoje kvality počas taktických bojov a tým presvedčili rozhodcov.

Uvedeného podujatia sa zúčastnilo sedem tisíc pretekárov zo stodvadsať krajín a piatich kontinentov. Z krajín ako USA, Panama, Mexiko, Austrália, Nový Zéland, Brazília, Maroko, Azerbajdžan, či Izrael, dokázali naši karatisti zo Slovenska opakovane zabojovať a zužitkovať svoje dlhoročné skúsenosti a dosiahnuť výborné výsledky.