Preskocit navigáciu

Prvá velitežská príprava v tomto roku


Prvá velitežská príprava v tomto roku
Za riadenia zástupcom veliteža pozemných síl brigádnym generálom Karolom Navrátilom, s účasou profesionálnych vojakov a zamestnancov velitežstva Pozemných síl OS SR sa v stredu 24. januára 2018 v posádkovom klube v Trenčíne, uskutočnila prvá velitežská príprava v tomto roku.

Zástupca veliteža na začiatku velitežskej prípravy v krátkom predslove oboznámil účastníkov s jej programom. Taktiež vyslovil poďakovanie všetkým vojakom a zamestnancom za vykonanú prácu v tomto roku, ktorého začiatkom velitežstvo splnilo úlohy dané nadriadeným stupňom a tým úspešne rozbehlo nový rok 2018. Zástupca veliteža pozemných síl v rámci velitežskej prípravy odovzdal ocenenia výkonu štátnej služby pri príležitosti Dňa vzniku Slovenskej republiky vybraným príslušníkom VePS.

Ciežom velitežskej prípravy, tak ako každý rok v januári, bolo poučenie príslušníkov VePS OS SR o zásadách ochrany utajovaných skutočností v podmienkach PS OS SR, periodické školenie BOZP, ako aj o ochrane pred požiarmi. V poslednej prednáške náčelník Odboru rozvoja spôsobilostí VePS predstavil predurčenie jednotiek PS OS SR v rámci Ciežov spôsobilostí 2017 a medzinárodných záväzkov. Súčasou velitežskej prípravy bol aj spoločensko-vedný seminár na tému „Hlavné úlohy VePS a PS OS SR na výcvikový rok 2018“.

Prvá velitežská príprava v tomto rokuPrvá velitežská príprava v tomto rokuPrvá velitežská príprava v tomto rokuPrvá velitežská príprava v tomto roku

Autor: Sek velPS , Foto: Sek velPS - Dátum: 24.01.2018
Čítanos: 927
Verzia pre tlač

Skoči na menu
Share