Preskocit navigáciu



VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Február 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Náčelník štábu


mjr. Ing. Juraj VRBOVSKÝ

Náčelník štábu mjr. Ing. Juraj VRBOVSKÝ
Narodil sa 5. novembra 1978 v Brezno.
 

Vzdelanie: 

  • 1.9.1993 – 1.9.1997 gymnázium Brezno,
  • 2.9.1997 – 3.7.2002 Vojenská akadémia v Liptovskom Mikuláši.
 
Vykonávané funkcie:
  • 5.7.2002 – 31.12.2002 zástupca veliteľa batérie zabezpečenia velenia vojenského výcvikového priestoru na vložke pre zaradenie absolventov VA a VSŠ Výcvikovej základne protivzdušnej obrany pozemných síl OS SR,
  • 1.3.2003 – 30.9.2003 starší dôstojník operačného oddelenia štábu Výcvikovej základne PVO Síl výcviku a podpory OS SR,
  • 1.10.2003 – 30.12.2003 zástupca veliteľa strážnej roty Prevádzkový prápor PS OS SR,
  • 31.12.2003 – 30.11.2007 veliteľ čaty 2. čaty PLRK Protilietadlovej batérie Prápor podpory velenia PS,
  • 1.12.2007 – 21.9.2010 zástupca veliteľa Roty podpory velenia Prápor podpory velenia PS,
  •  22.9.2010 – 29.9.2011 vyslaný na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky mierová pozorovateľská misia OSN UNFICYP Cyprus,
  • 30.9.2011 – 29.2.2012 zástupca veliteľa Roty podpory velenia Prápor podpory velenia PS,
  • 1.3.2012 – 18.6.2014 veliteľ Roty podpory velenia Prápor podpory velenia PS,
  • 19.6.2014 – 1.10.2014 vyslaný na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky vojenská   operácia ISAF Afganistan,
  • 2.10.2014 – 28.2.2015 veliteľ Roty podpory velenia Prápor podpory velenia PS,
  • 1.3.2015 – 31.1.2018 náčelník logistiky Prápor podpory velenia PS,
  • 1.2.2018 -  náčelník štábu Prápor podpory velenia.

Jazyková pripravenosť:

  • anglický jazyk - STANAG 2
  • francúzsky jazyk - STANAG 1

major Ing. Juraj VRBOVSKÝ je ženatý a má tri deti.

 

Skočiť na menu




Share