Preskocit navigáciu

Náčelník štábu samohybného delostreleckého oddielu


major Ing. Peter JANKAJ

Náčelník štábu samohybného delostreleckého oddielu  major Ing. Peter JANKAJ

 

Narodil sa 26. mája 1981 v Snine.

 

 Vzdelanie:

 

  • 01.09.1995 - 01.09.1999   Stredná priemyselná škola v Snine
  • 02.09.1999 -  1.9.2000  Práporčícka škola pri Vojenskej akadémii v Liptovskom Mikuláši
  • 02.09.2000 - 31.08.2004 Vojenská akadémia v Liptovskom Mikuláši, odbor  Manažment vojenských systémov, raketové vojsko a delostrelectvo
  • 01.09.2004 -  07.07.2005  Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši, odbor manažment vojenských systémov, raketové vojsko a delostrelectvo
  • 02.09.2008 - 19.12.2008 Intenzívny jazykový kurz  anglického jazyka SLP-2 v detašovanom jazykovom pracovisku Nitra
  • 09.09.2013 - 27.09.2013 vyslaný do Špecializovaného kurzu vojenskej angličtiny vyššej úrovne konaného v OJP Prešov
  • 30.01.2017 - 31.03.2017   Medzinárodný  kurz  pre štábnych dôstojníkov ISOC v Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika Liptovský Mikuláš

 

Vykonávané funkcie :

 

  • 08.07.2005 - 31.03.2006  Veliteľ veliteľskej čaty, 3. palebnej batérie 152 ShKH, Zmiešaného samohybného delostreleckého oddielu, Mechanizovanej brigády, Pozemných síl, Ozbrojených síl SR
  • 01.04.2006 – 30.04.2007 Veliteľ čaty, veliteľskej čaty, 1. palebnej batérie 155 SHKH, Zmiešaného samohybného delostreleckého oddielu, Mechanizovanej brigády, Pozemných síl, Ozbrojených síl SR  
  • 02.05.2006 - 30.06.2006 Poverený zastupovaním vo funkcii veliteľ batérie, 3. palebnej batérie 152 SHKH, Zmiešaného samohybného delostreleckého oddielu, Mechanizovanej brigády, Pozemných síl, Ozbrojených síl SR
  • 01.05.2007 – 16.07.2007 Veliteľ čaty, veliteľskej čaty, palebnej batérie 155 SHKH, Zmiešaného samohybného delostreleckého oddielu, 2. mechanizovanej brigády Pozemných síl, Ozbrojených síl SR
  • 17.07.2007 - 24.01.2008   Vyslaný na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky vo vojenskej operácii EUFOR - ALTHEA v Bosne a Hercegovine, veliteľ čaty, strážnej čaty, Strážnej jednotky  
  • 25.01.2008 – 31.08.2009  Veliteľ čaty, Veliteľská čata, Palebná batéria 155 SHKH, Zmiešaný samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 09.01.2009 - 30.06.2009 Poverený zastupovaním vo funkcii veliteľ batérie, Palebná batéria 155 SHKH, Zmiešaný samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.07.2009 - 31.08.2010 Veliteľ veliteľskej  čaty, Palebná batéria 155 SHKH, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.09.2010 - 31.10.2012 Starší dôstojník, Operačné oddelenie, Veliteľstvo a štáb, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.11.2012 - 30.06.2015  Zástupca veliteľa batérie, Batéria podpory velenia, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.07.2015 – 30.6.2020  Veliteľ batérie, Prieskumná batéria, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.07.2020 Náčelník štábu, Velenie a štáb, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR

 

 

Jazykové znalosti:

anglický jazyk úroveň: SLP – 2

ruský jazyk úroveň :    SLP - 1

major Ing. Peter JANKAJ je rozvedený a má jednu dcéru.

Skočiť na menu


Share