Preskocit navigáciu

Zástupca veliteľa samohybného delostreleckého oddielu


major Ing. Michal NÉMETH

Zástupca veliteľa samohybného delostreleckého oddielu major Ing. Michal NÉMETH
   

Narodil sa  26. apríla 1982 v Prešove

Vzdelanie :

 

  • 01.09.1996 - 03.09.2000  Gymnázium v Lipanoch
  • 04.09.2000 – 31.08.2004 Vojenská akadémia v Liptovskom Mikuláši,   odbor Manažment vojenských systémov raketové vojsko a delostrelectvo
  • 01.09.2004 – 07.07.2005 Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava v Liptovskom Mikuláši, odbor manažment vojenských systémov, raketové vojsko  a delostrelectvo  
  • 08.01.2007 – 01.06.2007 Intenzívny kurz  anglického jazyka SLP-3 v Detašovanom jazykovom pracovisku Prešov
  • 30.01.2017 – 31.03.2017 Medzinárodný kurz pre štábnych dôstojníkov ISOC v Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika Liptovský Mikuláš

 

Vykonávané funkcie:

 

  • 08.07.2005 – 01.09.2008 Veliteľ 2. palebnej čaty, 1. palebnej batérie 155 ShKH, Zmiešaného samohybného delostreleckého oddielu, Mechanizovanej brigády, Pozemných síl, Ozbrojených síl SR
  • 02.09.2008 – 05.12.2008 Poverený zastupovaním   veliteľa batérie,  Palebná batéria 155 SHKH, Zmiešaný samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 02.06.2009 – 11.12.2009 Vyslaný na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane veliteľ čaty, Strážna jednotka (KAF), Jednotka ISAF
  • 12.12.2009 – 31.08.2010 Veliteľ čaty, Palebná čata, Palebná batéria 155 SHKH, Samohybný delostrelecký oddiel,  2. mechanizovaného brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.09.2010 – 08.09.2012 Zástupca veliteľa batérie, Palebná batéria 155 SHKH, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR 
  • 09.09.2012 – 29.06.2013 Vyslaný na plnenie úloh mimo územia Slovenskej republiky vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane. Starší dôstojník, mentor opráv a údržby D-30,  Operačný výcvikový tím OMLT, Jednotka ISAF
  • 30.06.2013 – 30.06.2014 Zástupca veliteľa batérie, 1. palebná batéria 155 SHKH, Samohybný delostrelecký
  • oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.07.2014 – 29.04.2017 Veliteľ batérie, 2. palebná batéria 155 SHKH, Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR
  • 01.03.2020 Zástupca veliteľa oddielu, Velenie a štáb,  Samohybný delostrelecký oddiel, 2. mechanizovaná brigáda, Pozemné sily, Ozbrojené sily SR

Jazykové znalosti:

anglický jazyk úroveň SLP- 2

major Ing. Michal NÉMETH je ženatý a má jedného syna

Skočiť na menu


Share