Účelové zoskupenie práporu ISTAR súčasťou cvičenia COMBINED EFFORT 2021


Účelové zoskupenie práporu ISTAR súčasťou cvičenia COMBINED EFFORT 2021

  Aj napriek zložitej pandemickej situácii, za prísnych hygienických podmienok a pri plnení iných úloh spojených s pandémiou COVID-19  sa v priestoroch Centra výcviku Lešť v pondelok 3. mája začalo medzinárodné cvičenie COMBINED EFFORT 2021, ktoré je v zodpovednosti Vzdušných síl OS SR. Cvičenia sa zúčastňujú príslušníci plrb Nitra, prISTAR Prešov, 12. mpr Nitra, 5. pŠU Žilina a príslušníci Armády poľskej republiky, jednotiek PVO, ISTAR, špeciálnych a vzdušných síl. Cvičenie je naplánované do 13. mája 2021.
  V rámci tohto cvičenia vybrané spôsobilosti od práporu ISTAR v súčinnosti s poľskou jednotkou ISTAR plnia spoločné úlohy, ktoré zabezpečujú včasné a efektívne spravodajstvo, sledovanie a prieskum v stanovenom priestore spravodajskej zodpovednosti s cieľom napĺňať požiadavky na informácie veliteľa účelového zoskupenia PVO a tým podporiť situačné povedomie, manéver vlastných síl a zabezpečiť včasnú výstrahu pred neočakávanou aktivitou zo strany nepriateľa. Príslušníci práporu ISTAR tak začali napĺňať svoj plánovaný intenzívny výcvik jednotlivých spôsobilostí vo výcvikovom roku 2021, čím zvyšujú svoju pripravenosť na operačné použitie.


Účelové zoskupenie práporu ISTAR súčasťou cvičenia COMBINED EFFORT 2021Účelové zoskupenie práporu ISTAR súčasťou cvičenia COMBINED EFFORT 2021

Autor: prISTAR - Dátum: 14.05.2021
Čítanosť: 3935
Verzia pre tlač

Skočiť na menu