Preskocit navigáciu

Deň deti s ozbrojenými silami v Michalovciach


Deň deti s ozbrojenými silami v Michalovciach V rámci Dňa detí s ozbrojenými silami a zbormi Slovenskej republiky minister obrany Jaroslav Baška v sobotu popoludní 29. mája 2010 zavítal do mesta Michalovce. Do michalovského Parku mládeže prišiel minister obrany v sprievode brigádneho generála Ondřeja Novosada veliteľom 2. mechanizovanej brigády v Prešove, kde sa stretol s predstaviteľmi miestnej samosprávy.
Verejnosť sa o činnosti vojakov mohla viac dozvedieť z osobných rozhovor s ministrom obrany a samotných vojakov ako aj z z jednotlivých statických ukážok výzbroje a výstroje ozbrojených zborov Slovenskej republiky. Michalovčania mohli napr. vidieť delostrelecký komplex Zuzana, novú obrnenú techniku, ktorú budú využívať vojaci v Afganistane a taktiež si mohli pozrieť ručné zbrane. Okrem toho, prítomní mohli vidieť ukážu výcviku boja zblízka a výcvik v sebaobrane, zadržanie unikajúcich páchateľov, vyslobodzovanie a poskytnutie prvej pomoci zranených z havarovaného vozidla, zadržanie unikajúcich páchateľov a mnoho iného.

Deň deti s ozbrojenými silami v MichalovciachDeň deti s ozbrojenými silami v MichalovciachDeň deti s ozbrojenými silami v MichalovciachDeň deti s ozbrojenými silami v MichalovciachDeň deti s ozbrojenými silami v MichalovciachDeň deti s ozbrojenými silami v Michalovciach

Autor: Sekretariát veliteľa PS , Foto: 2.mb - Dátum: 29.05.2010
Čítanosť: 13487
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share