Preskocit navigáciu

Odovzdanie velenia pozemným silám Ozbrojených síl OS SR-AVÍZO


Odovzdanie velenia pozemným silám Ozbrojených síl OS SR-AVÍZO

Velenie Pozemných síl OS SR slávnostne prevezme 10. septembra 2010 v Trenčíne generálmajor Ján Salaganič od doterajšieho veliteľa generálmajora Jaroslava Vývleka.

Slávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa Pozemných síl OS SR sa uskutoční v priestoroch kasární SNP v Trenčíne o 11.30 hod. za účasti ministra obrany SR Ľubomíra Galka a náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Ľubomíra Bulíka, funkcionárov ministerstva obrany, generálneho štábu a pozvaných hostí.

Generálmajor Ján Salaganič doteraz pôsobil na Generálnom štábe OS SR vo funkcii náčelníka Štábu riadenia operácií.

Súčasťou ceremoniálu bude aj prehliadka zástupcov jednotlivých podriadených útvarov a zväzkov Pozemných síl, ktoré budú niesť bojové zástavy a zástavy jednotiek.

V prípade nepriaznivého počasia sa ceremoniál uskutoční v Posádkovom klube Trenčín.

Účasť zástupcov médií je vítaná za predpokladu akreditácie na e-mailovej adrese hovorca.ossr@mil.sk do piatka 10. septembra 2010 do 9,00 hod. (pri akreditácii uveďte meno a priezvisko, redakciu, adresu trvalého bydliska, dátum narodenia, číslo OP a telefonický kontakt).

Kontaktná osoba: kpt. Lenka Bušová, lenka.busova@mil.sk, mob. 0904 786 046Autor: kpt.Mgr. Lenka Bušová , Foto: Ilustračné foto - rtm. Róbert Hložka - Dátum: 08.09.2010
Čítanosť: 11750
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share