Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 


Vyhlásenie o prístupnosti

Medzinárodný deň múzeí podporili vojaci z Michaloviec


Medzinárodný deň múzeí podporili vojaci z Michaloviec

      V piatok 14.mája 2010 v  priestoroch Zemplínskeho múzea v  Michalovciach  sa verejnosť ocitla v časoch historického Zemplína. Honosne oblečené hradné dámy, grófky a  veľkomožní páni vytvárali neopísateľnú atmosféru Dňa múzeí. Stovky detí ale aj tí, ktorí sa chceli čo i len na okamih stať súčasťou histórie si prišli na svoje. Toto podujatie každému z nich ponúklo jedinečnú príležitosť konfrontovať minulosť so súčasnosťou. Ukážku  takmer 11 replík  barokových a  rokokových kostýmov, či nádherny dobový tanec Manuet  dopĺňali profesionálni vojaci ustrojení v nosných modulárnych systémoch, statické ukážky ručných zbraní a  špecialnej techniky 22.mechanizovaného práporu Michalovce. Počas podujatia si návštevníci múzea vyskúšali aj svoje fyzické schopnosti pri prekonávaní prekážkovej dráhy a overili zručnosti pri poskytnutí prvej pomoci  za asistencie  zdravotníkov obväziska Michalovce. Radosť a  prekvapenie na detských tváričkách spôsobili príslušníci 3.mechanizovanej roty práporu, ktorí svojimi ukážkami manipulácie so zbraňou „Weapon Handling“urobili tento deň ešte výnimočnejším a vďaka ich „streleckým kúskom“ si deti spontánne utvorili novú atrakciu a to preteky v zbere vystrelených nábojníc.

 Deň múzeí Zemplínskeho múzea Michalovce v spolupráci s VÚ 1102 Michalovce bol jedným z dní, ktorí poukázal nielen na Európske kultúrne dedičstvo a  historické hodnoty múzeí Slovenska ale aj príťažlivosť služby vojenského profesionála.


Medzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z MichaloviecMedzinárodný deň múzeí podporili vojaci z Michaloviec

Autor: npor. Ing. Mária Sakáčová , Foto: npor. Ing. Mária Sakáčová - Dátum: 09.09.2010
Čítanosť: 16755
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share