Preskocit navigáciu

10. výročie vzniku 2. mechanizovanej brigády


10. výročie vzniku 2. mechanizovanej brigády

1. októbra 2010 o 10.00 hod. sa na Námestí legionárov pred Divadlom Jonáša Záborského v Prešove uskutočnil slávnostný akt zapožičania bojovej zástavy 2. mechanizovanej brigáde pri príležitosti 10. výročia jej vzniku a symbolický akt odovzdania velenia 2. mechanizovanej brigády. Bojovú zástavu odovzdal do rúk odchádzajúceho veliteľa brigádneho generála Ondřeja Novosada náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky generál Ľubomír Bulík. Následne, počas symbolického aktu odovzdania velenia, odovzdal odchádzajúci veliteľ bojovú zástavu, prostredníctvom veliteľa pozemných síl OS SR generálmajora Jána Salaganiča, novému veliteľovi 2. mechanizovanej brigády plukovníkovi generálneho štábu Karolovi Navrátilovi. Slávnostný akt sa uskutočnil za prítomnosti primátora mesta Prešov Pavla Hagyariho, ako i ďalších významných predstaviteľov štátnej a miestnej samosprávy, generality OS SR a klubu generálov, pozvaných hostí a symbolickej účasti príslušníkov priamo podriadených útvarov a jednotiek 2. mechanizovanej brigády.

Po slávnostnom akte sa na námestí predstavili divákom príslušníci vojenskej hudby, čestnej stráže, prešovské mažoretky, Dixieland band, tanečný klub Bounce, spevácka skupina Suche Karki a folklórny súbor Karpaťanin. Pred budovou veliteľstva 2.mb predviedli dynamické ukážky výcviku príslušníci prieskumnej roty 2.mb a vojenskej polície z Prešova. Deti si s radosťou zaskákali na nafukovacej atrakcii a na svoje si prišli aj zberatelia korešpondenčných lístkov.

Zapožičanie bojovej zástavy je pre 2. mechanizovanú brigádu po 10 rokoch jej pôsobenia v ozbrojených silách SR veľkým ocenením. Ďakujeme všetkým našim priaznivcom za prejavenú dôveru a sme presvedčení, že Vás nesklameme ani v tom budúcom období.


ertzertzertzertzdsdsdsdsdsdsdsdsfrfffrfffrfffrffddrtddrtddrtddrthhg

Autor: npor. Dobrovič , Foto: npor. Dobrovič, Katarína Velčeková - Dátum: 01.10.2010
Čítanosť: 13146
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share