Preskocit navigáciu

Študijná cesta príslušníkov kariérneho kurzu


Študijná cesta príslušníkov kariérneho kurzu

V rámci študijnej cesty príslušníci Vyššieho veliteľsko-štábneho kurzu Akadémie Ozbrojených síl SR v stredu 27. apríla 2011 navštívili Veliteľstvo pozemných síl v Trenčíne. Študijná cesta je jednou z formou vzdelávacieho procesu kariérneho kurzu, ktorá je zameraná na získavanie skúseností a nových poznatkov z vojenských útvarov a zariadení OS SR.
Počas návštevy na veliteľstve, boli príslušníci kurzu v jednotlivých prezentáciách oboznámení so štruktúrou, poslaním a hlavnými úlohami pozemných síl, ďalej im boli odprezentované trendy vývoja vojenskej techniky v rámci pozemných síl ako aj postupy a spôsoby vykonávania stabilizačných aktivít.
Vyšší veliteľsko-štábny kurz je kariérnym kurzom vzdelávania dôstojníkov Ozbrojených síl SR (OS SR) na hodnosť, ktorý organizuje centrum vzdelávania Akadémie OS SR generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Úspešným absolvovaním kurzu získajú profesionálni vojaci odborné predpoklady.


Študijná cesta príslušníkov kariérneho kurzu Študijná cesta príslušníkov kariérneho kurzu Študijná cesta príslušníkov kariérneho kurzu Študijná cesta príslušníkov kariérneho kurzu

Autor: kpt. Mgr. Lenka Bušová , Foto: kpt. Mgr. Lenka Bušová - Dátum: 27.04.2011
Čítanosť: 10726
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share