Preskocit navigáciu

Pokračovanie prípravy levického práporu na NRF 2012


Pokračovanie prípravy levického práporu na NRF 2012

Posledný aprílový týždeň vykonalo 96 príslušníkov 1. mechanizovanej roty v priestore posádkového cvičiska v Leviciach výcvik z taktickej prípravy na tému „ Mechanizovaná rota počas bezpečnostných a stabilizačných operácií v prostredí COIN“, ktorého ciele boli zamerané na plnenie úloh počas NRF 2012.
Hlavným cieľom výcviku bolo zdokonalenie a zladenie činnosti roty pri zaujímaní predsunutej základne a činnosti čiat a veliteľstva pri plánovaní, príprave a plnení úloh v priestore zodpovednosti roty.
Súčasťou výcviku boli aj úlohy týkajúce sa monitorovania štátnej hranice, patrolovania pozdĺž štátnej hranice, reagovanie na vzniknuté incidenty zamerané na vyhľadanie a záchranu patroly pri strate spojenia ako aj prenasledovania povstaleckých skupín v priestore zodpovednosti. Príslušníci levického práporu sa počas cvičenia zamerali aj na ofenzívne operácie pri vyčisťovaní ohnísk odporu povstaleckých skupín.
Ciele a úlohy výcviku boli splnené, pozitívne bolo hodnotené bojové správanie príslušníkov roty ako aj ich celková činnosť pri plnení stanovených úloh cvičenia.


Pokračovanie prípravy levického práporu na NRF 2012

Autor: npor. Mgr. Gabriela Škvareninová , Foto: npor. Mgr. Gabriela Škvareninová - Dátum: 29.04.2011
Čítanosť: 12524
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share