Preskocit navigáciu

Začal výcvik do operácie ISAF Afganistan - rotácia september 2011


Začal výcvik do operácie ISAF Afganistan - rotácia september 2011

     Dnes, 30. mája 2011, začal v 22.mechanizovanom prápore Michalovce odborný výcvik strážnych jednotiek TK a KAF - rotácia September 2011, pre operáciu ISAF - AFGANISTAN.

     Odborný výcvik v posádke Michalovce a vo VVP Kamenica nad Cirochou potrvá do 17. júna 2011, nasledovať ho bude záverečný sústredený výcvik v termíne 27. júna až 19. júla 2011, takisto v posádke Michalovce a jej okolí. Cieľom výcviku je pripraviť vojakov na plnenie úloh v priestore základne KAF (provincia KANDAHÁR) a základne MNB TARIN KOWT (TK - provincia URUZGAN).

     V predchádzajúcom období už prebehol výcvik niektorých jednotlivcov, konkrétne výcvik kľúčovéh personálu vo Výcvikovej jednotke vojenských misíí Martin, výcvik v obsluhe granátometu AGS-17 a výcvik v obsluhe 12,7 mm odstreľovacej pušky AW-50. Pre 15 vojakov bol v 22. mechanizovanom prápore vykonaný trojmesačný intenzívny jazykový kurz anglického jazyka.

     Na dnešnom úvodnom nástupe k začatiu plnenia úloh výcviku veliteľ 22. mechanizovaného práporu pplk. KOCHANSKÝ zaželal všetkým vojakom zaradeným do výcviku hlavne pevné zdravie a vytrvalosť pri plnení úloh. Vyjadril presvedčenie, že vojaci zaradení do výcviku - najlepší z najlepších, splnia pred nich postavené úlohy profesionálne a na čo najvyššej úrovni. 

    


Začatie výcviku ISAF rotácia SEP11Začatie výcviku ISAF rotácia SEP11

Autor: npor. Vajda , Foto: npor. Vajda - Dátum: 30.05.2011
Čítanosť: 12384
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share