Preskocit navigáciu

Vojaci si uctili pamiatku zosnulých


     Pri príležitosti dňa pamiatky na zosnulých si príslušníci OS SR v posádke Prešov uložením vencov, modlitbou a zažatím sviec uctili všetkých zosnulých vojakov. Pri kríži s pamätnou tabuľou na padlých slovenských vojakov z  2. svetovej vojny, všetkým, ktorí obetovali svoj život v službe vlasti, vzdali hold minister obrany pán Mgr. František KA ICKÝ v sprievode náčelníka personálneho manažmentu G OS SR brigádneho generála Ing. Miroslava KOVÁČA, veliteľa 2. mechanizovanej brigády plukovníka generálneho štábu Ing. tefana MEČÁRA a všetkých veliteľov útvarov a príslušníkov OS SR z posádky Prešov.

     Minister obrany vo svojom príhovore okrem iného povedal: „Dnes, stojac  na  tomto mieste, spomíname na všetkých zosnulých vojakov, ktorí padli vo vojnových konfliktoch, alebo položili svoje životy v službe vlasti za jej dobro pri plnení úloh v zahraničných misiách v africkej Eritrei, Iraku, či na Cypre, za obranu princípov demokracie a plnení služobných povinností doma vo svojej vlasti. Dnes si osobitne spomíname na siedmych príslušníkov leteckej základne v Prešove, ktorí zahynuli pri leteckých nešťastiach v roku 2003 a 2005. Tak isto si chceme uctiť pamiatku piatich príslušníkov 21. mechanizovaného práporu v Trebišove, ktorí zahynuli pri autonehode vracajúc sa z výcvikovej školy v Martine, či vojaka, ktorý zahynul v lete tohto roku počas výcviku vo VVP Kamenica nad Cirochou. S veľkou bolesťou v srdci vzdávame hold kolegom a kolegyniam, ktorí prišli o život v osudný januárový deň začiatkom tohto roku na vrchu Borsó v susednej Maďarskej republike.  Naša spomienka a úcta patrí aj tým, na ktorých si už menovite nikto nespomína. Mnohým z nich  sa nedostalo uznania za ich života. Našim poďakovaním nech je táto spomienka a plamienok sviečky, ktorý o chvíľu zažneme, plamienok prinášajúci svetlo do našej prítomnosti ale aj do budúcnosti.

Česť a uznanie za službu vlasti všetkým zomrelým vojakom!“  

 

Spracoval: mjr. Jozef MICHALOV, 2.mb Prešov                                        Autor: Turčan Ján - Dátum: 06.11.2006
Čítanosť: 11190
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share