Preskocit navigáciu

nový veliteľ topoľčanskej brigády


nový veliteľ topoľčanskej brigády

Nie je to tak dávno, čo na veliteľstve 1. mechanizovanej brigády v Topoľčanoch nastala zmena vo velení. Ako by povedal básnik, život je zmena, a tá nastala 1. februára 2008, keď bol do funkcie veliteľa ustanovený plukovník generálneho štábu Ing. Ivan HIRKA.

Plukovník Hirka pochádza z južnej Moravy a má 47 rokov. Do posádky Topoľčany prichádza z mesta túrovo. tudoval v Brne a v Liptovskom Mikuláši. Počas svojej vojenskej kariéry prešiel rôznymi veliteľskými funkciami a okrem toho absolvoval misiu UNFICYP na Cypre, kde pôsobil vo funkcii veliteľa sektoru. Pred ustanovením do funkcie veliteľa brigády zastával funkciu veliteľa Centra riadenia operácií tábu riadenia operácií Generálneho štábu OS SR.

Tak ako jeho predchodcovia aj on absolvoval zoznámenie sa s jednotkami brigády, prioritami a úlohami, ktoré plnili a plnia príslušníci brigády a podriadených útvarov brigády.

Slávnostné odovzdanie a prevzatie velenia sa uskutočnilo 18. februára 2008 v priestoroch Jaselských kasárni v Topoľčanoch za účasti predstaviteľov rezortu obrany SR.

 

Autor: PS OS SR 


FotoprilohaFotoprilohaFotoprilohaFotoprilohaFotopriloha

Autor: Turčan Ján - Dátum: 25.02.2008
Čítanosť: 11816
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share