Preskocit navigáciu

Spoločne kráčame k lepším výsledkom


Spoločne kráčame k lepším výsledkom

V dňoch 24.-25.1.2012 sa na TPS (taktická posádková strelnica) Devičany uskutočnil sústredený výcvik strelcov operátorov 1. mechanizovanej brigády (1. mb) za riadenia 13. mechanizovaného práporu z Levíc. Zamestnania sa zúčastnili strelci operátori z podriadených útvarov 1. mb - 11. mechanizovaný prápor Martin, 12. mechanizovaný prápor Nitra a 13. mechanizovaný prápor Levice.
Ciele výcviku boli stanovené a smerované k zvýšeniu úrovne pripravenosti strelcov operátorov. V rámci podporných pracovísk bola činnosť zameraná na skvalitnenie obsluhy zbraňového systému BVP-2 (Bojové Vozidlo Pechoty), či už pri príprave zbraní ku streľbe, ako aj vedenie opráv pri vykonávaní strelieb na jednotlivé ciele podľa terčovej situácie v zmysle vykonávaného cvičenia strelieb. V neposlednom rade boli cvičiaci preverení v spôsoboch poskytovania prvej pomoci po uvoľnení zraneného z techniky.
Každým rokom dochádza k určitým zmenám personálu na jednotlivých funkciách, nevynímajúc ani strelcov operátorov. Preto je potrebné postupné zvyšovanie náročnosti pri plnení streleckých úloh, spejúce k upevňovaniu a osvojovaniu si návykov pri riešení streleckých úloh. Dôležitým aspektom tohto spoločného výcviku je kontakt novoustanovených príslušníkov so služobne staršími a následná výmena skúseností smerujúca k rýchlejšiemu odbornému rastu.


Spoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkomSpoločne kráčame k lepším výsledkom

Autor: 13. mpr Levice - Dátum: 25.01.2012
Čítanosť: 8714
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share