Preskocit navigáciu

Do karierneho kurzu sme nominovali najlepších


Do karierneho kurzu sme nominovali najlepších
     Dňa 2. apríla bolo vykonané nominačné preverenie príslušníkov brigády v hodnotsti desiatnik nominovaných do Vstupného poddôstojníckeho kurzu (VsPK OR-5).
Desiatníci, ktorí uspeli v konkurenčnom výbere  a dostali tak možnosť postúpiť v kariérnom raste, sa dnes podrobili preskúšaniu z teoretických poznatkov vševojskovej prípravy a fyzickej pripravenosti vojaka.
     Preverenia sa zúčastnilo osem profesionálnych vojakov v hodnosti desiatnik, medzi, ktorými bola aj jedna žena. Vstupného podôstojníckeho kurzu sa však zúčastnia len  niektorí zo šiestich najzdatnejších, ktorých stanovila trojočlenná komisia veliteľa brigády.

     Vybraní desiatníci budú vyslaní  do vstupného poddôstojníckeho kurzu  OR- 5, ktorý sa uskutoční v Martine v dňoch 2. mája až 19. júna 2012. Tam ich hneď v prvých dňoch čáká podobné preskúšanie. Je na pleciach každého jednotlivca aká kvalitná bude  jeho príprava na tento kurz a nakoniec aj jeho úspešné ukončenie čo bude pre nich jednou s podmienok ziskania vyššej hodnoti „čatár“.Autor: npor. Ing. Jana Téglašiová , Foto: šbnrtm. Miroslav Ferenc - Dátum: 03.04.2012
Čítanosť: 8017
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share