Preskocit navigáciu

2. ročník súťaže - Najlepší radista brigády


2. ročník súťaže - Najlepší radista brigády

Dňa 2. mája 2012 sa v priestoroch Sokolovských kasárni  za riadenia náčelníka oddelenia bezpečnosti, ochrany informácií a komunikačných a informačných systémov majora Jaroslava KOŽUŠKA konal 2. ročník súťaže o „Najlepšieho radistu 2. mechanizovanej brigády (2.mb) vo VR 2012“.
 Súťaže sa zúčastnilo spolu 16 súťažiacich od všetkých podriadených jednotiek a útvarov 2.mb. Súťažiaci si mali možnosť zmerať svoje  teoretické vedomosti z rádiovej prevádzky vedenej v slovenskom a anglickom jazyku, takticko-technických parametrov spojovacích prostriedkov používaných v Ozbrojených silách SR, ako aj popasovať sa s praktickými úlohami pozostávajúcimi z príjmu telegramov vo fónickej a telegrafnej prevádzke.
 Tohtoročným najlepším radistom sa stal desiatnik Viliam ANTAL, príslušník samohybného delostreleckého oddielu Michalovce, ktorý získal 1. miesto. Druhým najlepším radistom sa stal čatár Emil BOBÁK, príslušník roty podpory velenia veliteľstva 2.mb Prešov a na treťom oceňovanom mieste sa umiestnil desiatnik Milan VATAHA, taktiež príslušník roty podpory velenia veliteľstva 2.mb Prešov. Prvých troch najlepších radistov ocenil  podplukovník  Ján STAVROVSKÝ, náčelník štábu veliteľstva 2.mb.


druhý ročník  súťaže o najlepšieho radistudruhý ročník  súťaže o najlepšieho radistudruhý ročník  súťaže o najlepšieho radistudruhý ročník  súťaže o najlepšieho radistu

Autor: G-6 2.mb , Foto: G-6 2.mb - Dátum: 02.05.2012
Čítanosť: 11121
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share