Preskocit navigáciu

Práporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operácie


Práporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operácie

Cvičenie FORT PRIBINA II pokračovalo od svojho začatia druhým dňom, ktorý priniesol cvičiacim prvkom práporovej skupiny množstvo incidentov a situácií, ktoré boli zamerané na špecifické oblasti preverovania spôsobilostí jednotiek.

V zmysle námetu cvičenia plnia jednotky 12. mechanizovanej práporovej skupiny úlohy, ktoré reálne preverujú metodickú správnosť činností a zladenosť cvičiacich jednotiek pri riešení konkrétnych situácií. Rozsah incidentov je situovaný do oblastí možného nasadenia a použitia prvkov práporovej skupiny. Bola nadviazaná súčinnosť s miestnymi autoritami, predstaviteľmi miestnej samosprávy a do rozohry cvičenia boli reálne zapojení aj miestni predstavitelia obce Senohrad - pani starostka Oľga Bartková a riaditeľ základnej školy pán Vladimír Labuda. Taktiež boli namodelované situácie pri komunikácií s miestnymi humanitárnymi organizáciami a predstaviteľmi obcí v priestore operácie. Boli preverené činnosti pri reakcii na incidenty pri napadnutí základne pozemným útokom, raketovým útokom, eskalácia napätia počas demonštrácie a následné potláčanie davu, činnosť pri identifikácii nástražného výbušného systému vo vozidle, či reakcia pri situácii dopravnej nehody spôsobenej výbušným systémom pri presune vozidiel. Taktiež bol vykonaný presun zásobovacieho konvoja po trase presunu medzi operačnými základňami, počas ktorého bola zabezpečovaná podpora vrtuľníkom Mi-17. Všetky incidenty a situácie sú priebežne hodnotené po jednotlivých oblastiach príslušníkmi rozhodcovskej služby a členmi previerkového tímu Pozemných síl OS SR.

Nasledujúce dni budú jednotky naďalej preverované zo svojich spôsobilostí v priestore zodpovednosti v náročnom operačnom prostredí.


Práporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operáciePráporová skupina pokračuje druhý deň v plnení operácie

Autor: 11. mpr - npor. Marián Smolka , Foto: npor. Marián Smolka, Jozef Žiak - Dátum: 23.10.2012
Čítanosť: 7103
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share