Preskocit navigáciu

Brigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SR


Brigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SR

V prvý septembrový deň sme si pripomenuli 20. výročie prijatia Ústavy Slovenskej republiky a Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Tieto dve udalosti boli najvýznamnejšími krokmi v novodobých dejinách samostatného Slovenska i našich ozbrojených síl. Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky neoslavujeme 22. septembra náhodne. Je to dátum spojený s víťazným bojom slovenských dobrovoľníkov v roku 1848 pri Brezovej pod Bradlom.

Aj príslušníci topoľčianskej 1. mechanizovanej brigády oslávili Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky tradične slávnostným nástupom dňa 22. septembra v priestoroch posádkového klubu Jaselských kasárni.

Po prečítaní rozkazu prezidenta Slovenskej republiky, veliteľ brigády plukovník gšt. Ján Bujňák zároveň apeloval na príslušníkov, aby svojou tvorivou prácou a zodpovedným plnením povinností rozvíjali odkaz našich predchodcov, ako zdroj národných a vojenských tradícií Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Zároveň poďakoval všetkým vojakom a zamestnancom za kvalitné plnenie úloh, ktoré nám doteraz umožnili dosiahnuť významné ciele.

Tento významný deň je každoročne aj vhodnou príležitosťou na ocenenie príslušníkov brigády, ktorí svojou profesionalitou, odbornosťou a prístupom k plneniu úloh prispeli nielen k rozvoju brigády, ale aj celých ozbrojených síl Slovenskej republiky. “Medaily boli a sú už tradičným symbolom, ktorý zdobí vojenské rovnošaty a pripomína odhodlanie popasovať sa s náročnými úlohami pri plnení spoločného cieľa”. Po týchto slovách osobne plukovník Bujňák odovzdal desiatim vojakom brigády vojenské medaily “Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky” pri príležitosti 21. výročia existencie Ozbrojených síl Slovenskej republiky.


Brigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SRBrigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SRBrigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SRBrigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SRBrigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SRBrigáda oslávila dvadsaťjeden rokov existencie OS SR

Autor: npor.Mgr.Markéta Grácová , Foto: npor.Mgr.Markéta Grácová - Dátum: 22.09.2014
Čítanosť: 3431
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share