Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Jún 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    


Vyhlásenie o prístupnosti

Pohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády získalo družstvo 22. mechanizovaného práporu


Pohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády získalo družstvo 22. mechanizovaného práporu

V priestoroch Posádkového cvičiska a strelnice Ruská Nová Ves sa 26. septembra 2014 uskutočnil v poradí už 7. ročník streleckej súťaže o Putovný pohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády (2.mb). V nadväznosti na predchádzajúci ročník, aj tento bol obohatený o streleckú súťaž novinárov s názvom Novinárska strela 2014, ktorej sa zúčastnilo a zároveň prišlo zmerať svoje strelecké zručnosti celkovo 11 súťažiacich, akreditovaných v Prešovskej regionálnej organizácii Slovenského syndikátu novinárov.

Pozvanie plukovníka Martina Michalka, s cieľom preveriť úroveň pripravenosti súťažiach v použití krátkej a dlhej zbrane, prijalo 17 súťažných trojčlenných družstiev, nielen z priamo podriadených práporov a jednotiek. Do predmetnej súťaže sa aktívne zapojili aj družstvá z prešovskej posádky z radov Okresného riaditeľtva Hasičského a záchranného zboru, Krajského a Okresného riaditeľstva policajného zboru, vojenskej polície a taktiež Zásahovej skupiny Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice. Šancu nominovať svoje družstvá v Streleckej súťaži o Putovný pohár veliteľa 2.mb, ktoré prišiel svojou prítomnosťou podporiť aj zástupca veliteľa Pozemných síl plukovník Karol Navrátil, využili aj družstvá Zväzu výsadkárov – klub Prešov, Zväz vojakov Slovenskej republiky Prešov, či obec Ruská Nová Ves.

Po úvodnom slove veliteľa brigády plukovníka Michalka už nasledovala samotná strelecká súťaž, ktorá súčasne prebiehala na dvoch pracoviskách, zo samopalu na terč s kruhmi na vzdialenosť 100m a z pištole na ten istý terč vo vzdialenosti 25m.

Po takmer trojhodinovom súťažnom zápolení nasledovalo oficiálne vyhlásenie výsledov zástupcom veliteľa 2.mb plukovníkom Parimuchom. Na treťom mieste sa umiestnilo družstvo práporu ISTAR. Druhé miesto obsadilo družstvo Vojenskej polície Prešov. Prvé miesto si vystrieľalo družstvo 22. mechanizovaného práporu Michalovce v zložení - nrtm. Martin Nič, rtm. Miloš Baranec a des. Ľuboš Puškár, ktoré zároveň získalo Putovný pohár veliteľa 2.mb po dvojročnej „nadvláde“ Samohybného delostreleckého oddielu Michalovce.

V súťaži Novinárska strela 2014 obsadil tretie miesto pán Štefan Gereg. Druhé miesto obsadil pán Ľuboš Kašický z redakcie Automagazín. Víťazom streleckej súťaže novinárov sa stala pani Renáta Cenková, hovorkyňa Slovenského syndikátu novinárov, ktorá si na stupni víťazov zároveň prevzala Putovný pohár veliteľa 2.mb z rúk veliteľa brigády v súťaži Novinárska strela 2014.

„Dnešná aktivita, rovnako ako tie predchádzajúce, mala svoj zmysel. Je to skôr vojensko-spoločenská aktivita, ktorá má za cieľ združiť ľudí, spoznať sa navzájom, aby sme mohli čo najlepšie spolupracovať v tomto regióne,“ konštatoval veliteľ Michalko.

Aj napriek nepriazni počasia v samom závere streleckej súťaže, pri vyhlasovaní celkových súťažných výsledkov, vyslovil veliteľ 2.mb želanie, aby sa súťažiaci v minimálne podobnom počte stretli aj v budúcom ročníku súťaže o Putovný pohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády a Novinárskej strely.Pohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády získalo družstvo z 22. mechanizovaného práporuPohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády získalo družstvo z 22. mechanizovaného práporuPohár veliteľa 2. mechanizovanej brigády získalo družstvo z 22. mechanizovaného práporu

Autor: npor. Jaroslav Megela , Foto: slob. Vladimír Sciranka - Dátum: 29.09.2014
Čítanosť: 4753
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share