Preskocit navigáciu

Operácia „STRONG HAMMER“


Operácia „STRONG HAMMER“

V priestore vojenského výcvikového priestoru Lešť sa dnes pokračovalo taktickým cvičením operácie GROUND PEPPER 2014.
Podľa spravodajských informácií aktuálneho vývoja situácie v priestore zodpovednosti 2. mechanizovanej brigády (2.mb)  prebieha zvýšená rádiová prevádzka nepriateľských jednotiek, s cieľom koordinovať presakovanie ozbrojených skupín cez štátnu hranicu. Primárnym cieľom týchto aktivít je regrutácia, riadenie a vyzbrojovanie paramilitantných skupín a ich koordinovaný postup pri eskalácii konfliktu s cieľom podporiť agresiu prekročením hranice.
Po včerajšej tlačovej konferencii veliteľa 22. mnohonárodného účelového zoskupenia (22MNTF) podplukovníka Rapca s kľúčovými regionálnymi predstaviteľmi a vzhľadom k zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácii, došlo dnes ráno 20. októbra 2014 k evakuácii civilného obyvateľstva z ohrozeného územia do evakuačných zariadení.
Cieľom týchto opatrení je pripraviť sa na operáciu STRONG HAMMER, ktorej cieľom je zastaviť nepriateľa, vykonať protiútok a zabezpečiť vytlačenie zostávajúcich síl nepriateľa za štátnu hranicu s elimináciou opätovnej činnosti paramilitantov zničením ich dvoch základní, dislokovanými v priestore zodpovednosti 2.mb, v súčinnosti s integrovanou leteckou, ženijnou a delostreleckou podporou.


Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“Operácia „STRONG HAMMER“

Autor: MEDIA GP/EXCON , Foto: slob. Vladimír Sciranka - Dátum: 20.10.2014
Čítanosť: 4272
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share