Preskocit navigáciu

13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu


13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu

Prvý novembrový pondelok sa v ranných hodinách na nástupisku levického 13. mechanizovaného práporu konal slávnostný nástup a to hneď pri niekoľkých významnejších príležitostiach.

Dňom 1. november 2014 sa oficiálne stal náčelníkom štábu 13. mechanizovaného práporu major Radoslav Kalaba. Veliteľ práporu podplukovník Dušan Michálek privítal nového náčelníka štábu krátkym príhovorom, ktorý zavŕšil slovami: „Verím, že tak ako aj ostatní príslušníci práporu, aj Vy budete pre náš prápor prínosom a prajem Vám na tejto ceste mnoho úspechov.“

V ďalšej časti nástupu boli prečítané personálne rozkazy, ktorými bol povýšený a zároveň ustanovený do novej funkcie kapitán Ladislav Gurský, ktorý po novom zastáva pozíciu veliteľa 3. mechanizovanej roty. Za nového zástupcu 1. mechanizovanej roty bol menovaný nadporučík Jozef Bačko.

Po ustanovení na nové funkcie prišlo na rad poďakovanie za aktívnu účasť príslušníkov práporu na medzinárodnej branno-športovej súťaži ALIANTE 2014. Za túto účasť a vzornú reprezentáciu na danom podujatí boli príslušníkom levického práporu odovzdané ďakovné listy. Slávnostný nástup levického práporu bol ukončený slávnostným pochodom jednotiek.


13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu13. mechanizovaný prápor má nového náčelníka štábu

Autor: por. Mgr. Katarína Šrámková , Foto: por. Mgr. Katarína Šrámková - Dátum: 04.11.2014
Čítanosť: 3934
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share