Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Jún 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    


Vyhlásenie o prístupnosti

Výcvik v preprave po železnici


Výcvik v preprave po železnici

V súlade s výcvikovým nariadením bol v dňoch 4. a 5. februára 2016 vykonaný výcvik síl 22. mechanizovaného práporu v preprave po železnici. Praktickej časti predchádzala teoretická príprava pre všetkých príslušníkov, ktorú odborne viedol npor. Miroslav Gotthardt z Odboru vojenskej dopravy Bratislava spolu s rtn. Petrom Taňkošom.

Nasledujúci deň teoretickú časť vystriedala praktická časť uskutočnená v priestoroch michalovskej železničnej stanice, kde si príslušníci 22. mpr mali možnosť upevniť ich teoretické vedomosti. Vytvorených bolo niekoľko pracovísk, v rámci ktorých rotovali vojaci po jednotkách. Jednotlivé pracoviská sa týkali najmä prípravy železničných vozňov na nakladanie techniky s dôrazom na obozretnosť pri preberaní a odovzdávaní vozňov, zabezpečenie ochrany síl a prostriedkov na železničnej stanici, upevňovanie techniky na železničných vozňoch, ako aj správne navádzanie vozidiel. Okrem iného nechýbala výstavba rampy UNOR.

Hlavným zámerom tohto výcviku bolo zamerať sa na označovanie a upevňovanie techniky s použitím viacnásobne použiteľných upevňovacích súprav používaných pri medzinárodnej preprave v súlade so štandardami NATO.


Výcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železniciVýcvik v preprave po železnici

Autor: por. Michaela BUGYIOVÁ , Foto: por. Michaela BUGYIOVÁ - Dátum: 08.02.2016
Čítanosť: 3055
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share