Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
December 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 


Vyhlásenie o prístupnosti

Minister obrany Slovenskej republiky na návšteve v Trebišove


Minister obrany Slovenskej republiky na návšteve v Trebišove

Dňa 24. augusta navštívil kasárne brigádneho generála Jána Nálepku v Trebišove minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš, ktorého privítal veliteľ 2. mechanizovanej brigády Prešov brigádny generál Martin Stoklasa, veliteľ 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov (21. zmpr) podplukovník Róbert Funtaľ a náčelník štábu 23. motorizovaného práporu Trebišov (23. mopr) major Marián Osvald. 

Veliteľ 21. zmpr následne v priestoroch Siene cti a slávy 21. zmpr informoval ministra obrany SR o histórii, poslaní, štruktúre a rozhodujúcich úlohách útvaru, ktoré útvar plnil a plní v priebehu tohto roka. Minister obrany SR sa však zaujímal aj o problémy, ktoré útvar trápia a uviedol, že urobí maximum pre to, aby mali aj vojaci v Trebišove čo najlepšie podmienky pre svoju prácu. Mimoriadne dobre minister obrany SR ocenil stav techniky v 21. zmpr. „Je to najmä zásluha príslušníkov logistiky a našich opravárov“, podotkol podplukovník Róbert Funtaľ. Po prezentácii 23. mopr si minister obrany so záujmom prezrel statickú ukážku výzbroje, výstroje a techniky oboch práporov.

Na záver návštevy si bol minister obrany SR osobne pozrieť aj posádkový muničný sklad v Novom Ruskove a posádkové cvičisko Veľké Ozorovce, kde vykonal kontrolu aj práve prebiehajúceho komplexného štábneho nácviku štábu 21. zmpr.


Minister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v TrebišoveMinister obrany Slovenskej republiky na návšteve v Trebišove

Autor: npor. JUDr. Erik Vozár , Foto: des. Ľuboš Gergely - Dátum: 25.08.2016
Čítanosť: 4108
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share