Preskocit navigáciu

Pri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženisti


Pri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženisti
V rumunskom meste Satu Mare sa 19. septembra začalo slávnostným nástupom cvičenie Blonde Avalanche 2016 za účasti dvadsiatichtroch príslušníkov OS SR.
 
Cvičenie, ktoré potrvá do 22. septembra, nadväzuje na výcvikové aktivity v rámci projektu Tisa z predchádzajúcich rokov a je tradičným vyvrcholením prípravy vyčlenených ženijných jednotiek z Maďarska, Rumunska, Slovenska a Ukrajiny, prispievajúcich svojimi modulmi do tohto medzinárodného projektu. V projekte Tisa je rotujúce veliteľstvo, ktoré má tento rok v rukách Rumunsko a budúci rok ho prevezme Slovenská republika.
 
Riadiacim cvičenia je zástupca veliteľa 10. ženijnej brigády rumunských ozbrojených síl v Braile, jeho zástupcom veliteľ ženijného práporu Sereď podplukovník Ladislav Kisel. Ďalší príslušníci ženijného práporu dopĺňajú velenie a štáb práporu a veliteľstvo roty, ktoré precvičujú svoju činnosť v rámci počítačovo podporovaného cvičenia CAX. Desiati profesionálni vojaci sú súčasťou LIVEX a ich činnosť bude zameraná hlavne na záchranárske potápačské práce a stavbu mostových a prievozových súlodí.

Pri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženistiPri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženistiPri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženistiPri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženistiPri povodniach na Dunaji zasahujú slovenskí ženisti

Autor: žpr , Foto: žpr - Dátum: 20.09.2016
Čítanosť: 1431
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share