Preskocit navigáciu

Zaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mr


Zaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mr

V dňoch 13. – 14. septembra 2016 boli u 1. mechanizovanej roty 22. mechanizovaného práporu vykonané bojové streľby mechanizovaných čiat a bojová streľba mínometného družstva na tému „Zaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom“. Zamestnanie bolo vykonané vo výcvikovom vojenskom priestore Kamenica nad Cirochou.

Ako cieľ zamestnania si zástupkyňa veliteľa roty nadporučíčka Jana Pastorčáková stanovila preveriť spôsobilosti mechanizovaných čiat a mínometného družstva z problematiky, ktorá je obsahom rozhodujúcich úloh výcviku jednotky. Zamestnania boli vykonané v dvoch fázach. V prvej fáze boli preverené taktické spôsobilosti a v druhej samotné vykonanie bojových strelieb. Celkové hodnotenie jednotiek bolo stanovené známkou „dobre“ u mechanizovaných čiat a známkou „výborne“ u mínometného družstva.

V závere zamestnania zástupkyňa veliteľa roty skonštatovala, že rozhodujúce úlohy výcviku na rok 2016 sú splnené.


Zaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mrZaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mrZaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mrZaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mrZaujatie obrany bojového postavenia v dotyku s nepriateľom u 1. mr

Autor: npor. Ing. Jana PASTORČÁKOVÁ , Foto: 22.mpr - Dátum: 28.09.2016
Čítanosť: 1487
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share