Preskocit navigáciu

Slovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadení


Slovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadení

Na veliteľsko-štábnom cvičení SLOVENSKÝ ŠTÍT 2016 s čiastočným vyvedením vojsk sa ako hlavní cvičiaci, v priestoroch Akadémie Ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši, podieľajú príslušníci prešovskej brigády spolu s prispievajúcimi jednotkami z Česka, Poľska, Maďarska, Nemecka a USA do cvičenia. 
Veliteľ prešovskej brigády brigádny generál Martin Stoklasa vyjadril presvedčenie, že cvičenie je jedinečnou výcvikovou príležitosťou na precvičenie a zosúladenie úloh. „Verím, že spoločným úsilím naplníme stanovené ciele, zároveň od Vás očakávam vysokú nasadenosť a profesionalitu, ktorú sme preukázali počas viacerých cvičení“ uviedol počas svojho príhovoru na úvod cvičenia.
S podporou simulačných technológií budú profesionáli plniť zámer riadiaceho prvku, ktorým je generálny štáb OS SR a spoločné operačné zoskupenie, ako je preverenie schopnosti veliteľstva a štábu plánovať a vykonávať bojové operácie v konflikte vysokej intenzity.
Pre príslušníkov prešovskej 2. mechanizovanej brigády predstavuje cvičenie SLOVAK SHIELD 2016 kľúčový míľnik na ceste k dosiahnutiu plnej operačnej pripravenosti mechanizovanej brigády Národný cieľ 2013 (NC 2013) v silách nižšej pripravenosti, ktorý vyvrcholí na jeseň v roku 2017.


Slovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadeníSlovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadeníSlovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadeníSlovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadeníSlovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadení 2Slovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadení 2Slovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadení 2Slovenský štít 2016 - Primárni cvičiaci v plnom nasadení 2

Autor: PAO SLSD16 , Foto: PAO 2.mb - Dátum:
Čítanosť: 450
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share