Preskocit navigáciu

V Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorov


V Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorov

Z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok počas výcviku strelcov-operátorov BVP-1 v mesiaci november 2016, opakovali cvičiaci z 2. mechanizovanej brigády streľby z lafetových zbraní. Cvičenie prebiehalo 6. až 7. decembra 2016 v zasneženom prostredí Vihorlatských vrchov, vo Vojenskom výcvikovom priestore Kamenica nad Cirochou. 

S priebehom strelieb bol spokojný aj ich riadiaci, major Vincent Csery z 22. mechanizovaného práporu: „Som veľmi rád, že aj cvičiaci, ktorí pre nepriaznivé poveternostné podmienky neukončili výcvik v mesiaci november, respektíve aj tí, ktorí vtedy nedosiahli uspokojivé hodnotenie, dostali príležitosť vykonať ostré streľby teraz.“ Major Csery ďalej pripomenul, že na riadení a zabezpečení plynulého priebehu výcviku sa podieľa množstvo kvalifikovaných odborníkov, vyzdvihol hlavne riadiaceho streľby na úseku kapitána Jána Štepitu. 

O tom, že si s náročnosťou cvičenia poradili strelci-operátori naozaj bravúrne, svedčí aj množstvo zásahov vo vrakoch bojovej techniky v cieľovej ploche.


V Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorovV Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorovV Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorovV Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorovV Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorovV Kamenici nad Cirochou pokračoval výcvik strelcov-operátorov

Autor: kpt. Ing. Michal VAJDA , Foto: autor - Dátum: 08.12.2016
Čítanosť: 1227
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share