Preskocit navigáciu

Cesta slnečnou sústavou a súhvezdiami


Cesta slnečnou sústavou a súhvezdiami
Spolupráca s michalovskou hvezdárňou a 22. mechanizovaným práporom Michalovce sa už stala akousi tradíciou. Nebolo tomu inak ani predposlednú septembrovú nedeľu (24.9.2017), kde sa konalo náučné podujatie „Cesta Slnečnou sústavou a súhvezdiami“, ktoré bolo spojené s hŕbou zábavy. Podujatie sa uskutočnilo v priestore michalovského lesoparku na Hrádku a bolo venované najmä deťom predškolského a školského veku do 12 rokov.
Lesopark na Hrádku bol zaplnený rôznymi stanovišťami, na ktorých sa plnili rôzne úlohy, či už to boli vedomostné otázky týkajúce sa vesmíru alebo súťažné aktivity. Každé pracovisko bolo pomenované jednou z planét. Samozrejme, pracovisko planéty „Mars – boh vojny“ patrilo našim vojakom. Pre malých návštevníkov bola vytvorená prekážková dráha, a tí starší sa mohli pokochať zbraňami a vojenskou technikou.
Taktiež bola sprístupnená kupola na hvezdárni, ktorá umožnila si prezrieť Slnko pomocou ďalekohľadu. Niektoré deti prišli na podujatie vo vesmírnych maskách, čo ocenila aj porota a vybrala tie naj. Avšak odmenené boli nielen deti v maskách, ale každé dieťa odišlo so sladkým balíčkom. 

Cesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiamiCesta slnečnou sústavou a súhvezdiami

Autor: por. JUDr. Michaela BUGYIOVÁ - Dátum: 28.09.2017
Čítanosť: 1149
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share