Preskocit navigáciu

Profesionálni vojaci a profesionálne vojačky Veliteľstva 2.mechanizovanej brigády súťažili v triatlone


Dňa 25. októbra 2018 sa v priestoroch posilňovne Veliteľstva 2. mechanizovanej brigády (2.mb) Prešov uskutočnil prvý ročník súťaže Triatlon Veliteľstva 2.mb. Pravidlá súťaže pripomínali „klasický“ triatlon ako ho poznáme z oficiálnych súťaží (plávanie, bicyklovanie, beh), avšak disciplíny boli prispôsobené interiérovým podmienkam s využitím kardio trenažérov. Pre súťažiacich tak bola pripravená náročná trať, ktorú odštartovali veslovaním na veslárskom trenažéri (Row), pokračovali jazdou na spinningovom bicykli (Bike) a posledný úsek absolvovali na bežeckom páse (Run).
Súťaž odštartovali tri profesionálne vojačky, ktoré si v kategórii žien zmerali sily na trati – Row 1000 m, Bike 4000 m, Run 2000 m. Sedem kilometrov dlhú trať absolvovala najrýchlejšie nadporučíčka Marianna Kenderešová a tešila sa tak z pomerne jednoznačného víťazstva. Oveľa napínavejší súboj sa odohral v kategórii mužov na trati – Row 1500 m, Bike 6000 m, Run 3000 m. O víťazovi z celkového počtu 11 profesionálnych vojakov sa rozhodovalo doslova do poslednej sekundy. Z víťazstva sa napokon tešil nadporučík Jozef Sakara, ktorý o jedinú sekundu zdolal kapitána Martina Andraščíka.
Víťazi jednotlivých kategórií boli odmenení športovým tričkom s logom súťaže a diplomom. Profesionálnym vojakom a vojačkám na 2. – 3. mieste udelil veliteľ 2.mb diplom.
Po skončení súťaže bola osobitne vyhodnotená cyklistická časť Triatlonu. Šesť kilometrov dlhú trať zvládol najrýchlejšie kapitán Martin Andraščík a tešil sa tak zo špeciálnej ceny – bodkované tričko z Tour de France, ktoré do súťaže venoval veliteľ 2.mb.
 
Celkové výsledky:
Kategória muži:                               1. nadporučík Jozef Sakara (28min. 43sek.),
                                               2. kapitán Martin Andraščík (28min. 44sek.),
                                               3. kapitán Pavol Vlasatý (28min. 49sek.).
 
Kategória ženy:                               1. nadporučíčka Marianna Kenderešová (22min. 03sek.),
                                               2. nadporučíčka Katarína Žulkovičová (26min. 34sek.),
                                               3. slobodníčka Andrea Kažimirská (27min. 10sek).
 
Cyklistická časť:                                1. kapitán Martin Andraščík (7min. 52sek.),
                                               2. kapitán Pavol Vlasatý 8min. 7sek.),
                                               3. nadporučík Jozef Sakara (8min. 14sek.).

Skočiť na menu


Share