Preskocit navigáciu

Uplynulo trinásť rokov od pádu AN-24 pri maďarskej obci Hejce


Uplynulo trinásť rokov od pádu AN-24 pri maďarskej obci Hejce

19. januára 2019 si do maďarskej obce Hejce prišli už po dvanástykrát uctiť príslušníci slovenských i maďarských ozbrojených síl, ako aj príbuzní obetí, či miestni obyvatelia, pamiatku štyridsiatich dvoch obetí leteckej tragédie spred trinástich rokov, kedy sa na vrchu Borsó neďaleko od obce zrútil vojenský špeciál AN-24 so slovenskou posádkou.

V obci Hejce, pri Pamätníku bronzovej sochy padajúcej postavy obkolesenej 6-metrovými stromami sa spomienkového stretnutia zúčastnil aj veliteľ 2. mechanizovanej brigády (2.mb), brigádny generál Vladimír Kubáň. V osudný devätnásty január 2006, tragicky zahynulo na vrchu Borsó spolu trinásť profesionálnych vojakov zo štruktúry 2.mb, ktorých úmrtie si mechanizovaná brigáda pripomína na tomto mieste každoročne aj pochodom úcty na vrch Borsó. Súčasťou pietnej spomienky bola i zádušná sv. omša v miestnom kostole sv. Štefana Kráľa.

Devätnásty január 2006 ostane navždy v našich srdciach, ako spomienka na obete pádu slovenského vojenského špeciálu AN-24. I devätnásteho januára 2019 vyjadrená spolupatričnosť a smútok zúčastnených dokázala, že táto spomienka je aj napriek trinástim rokom, ktoré uplynuli od tragédie, stále živá.


Uplynulo trinásť rokov od pádu AN-24 pri maďarskej obci HejceUplynulo trinásť rokov od pádu AN-24 pri maďarskej obci Hejce

Autor: npor. Mgr. Ing. Dominika VOJTAŠKOVÁ , Foto: autor - Dátum: 21.01.2019
Čítanosť: 2812
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share